Kto z koho

Autor: Miroslava Germanová | 25.2.2011 o 20:11 | (upravené 25.2.2011 o 20:17) Karma článku: 3,38 | Prečítané:  393x

Nový trebišovský primátor Marián Kolesár si dosadil vlastných ľudí na vedúce posty na Mestskom úrade. Takto znela správa dňa v Trebišove. Mestský úrad zareagoval na obvinenie svojským spôsobom- vytiahol ďalší škandál bývalého vedenia.

Keď už máme obe informácie na stole, poďme si ich teda trochu analyzovať a posúdiť, čím vznikla Trebišovčanom väčšia ujma.

Náš primátor si po nástupe do funkcie zavolal na mestský úrad svojich ľudí. Dal im dobré a dôležité posty a dokonca dal výpoveď aj niekoľkým zamestnancom. No teda, toto tu ešte nebolo! Naozaj, mysleli sme si doteraz, že  predošlí primátori hádam dávali posty cez nejaký konkurz? Všetci dobre vieme, že to tak nikdy nebolo. Mestské podniky, úrady či zariadenia boli stále pod dozorom primátorovej rodiny, kamarátov, ich detí, známych a pod. Funguje to tak v Trebišove, ale aj v iných mestách a v podstate všade. Najmä v najvyššej politike. Ako novinári na to môžeme poukázať a tlačiť takýmto spôsobom na zodpovedných, no aj tak vieme, že nič viac nezmôžeme. Tobôž nie v komunálnej politike. Tak prečo nám to má odrazu prekážať? No, prekážať by nám to malo stále, pretože takéto postupy sú prinajmenšom neférové, ak nie priamo nezákonné, no v tomto prípade ide zrejme len o zranenú pýchu niekoho, kto takéto teplé miestečko nedostal. Nezúfajte však, o pár rokov tento kolotoč pokračuje, a v tomto malom meste dôjde časom naozaj takmer na každého(kto o to stojí).

Presuňme sa teda k druhej zaujímavosti dňa v našom malom okresnom meste. Bývalý primátor Vladimír Anďal si dal pri odchode z funkcie zaplatiť celkom slušnú sumičku. Na svoj účet si pripísal viac ako 38 000 eur, čo je na primátora mesta, ktoré sa práve počas jeho vedenia dostalo do veľkých finančných problémov, celkom pekná odmena. Nezazlievala by som mu to, veď nech sa odmení, len keby aspoň bolo z čoho. Mesto pod jeho vedením totiž nemalo ani na nevyhnutnejšie výdavky, nieto ešte niekoľko desaťtisícové odmeny. Účet, ktorý tu po sebe bývalé vedenie mesta zanechalo, sa teda predlžuje a predlžuje. Škoda, že splatnosti pohľadávok voči mestu Trebišov nie. Jedna z takýchto pohľadávok tvorí okolo 360 tisíc eur, ktoré musí mesto kvôli prehranému súdnemu sporu zaplatiť. Mesto Trebišov tak musí prepúšťať zamestnancov a predávať všetko, čo sa dá, aby malo aspoň na základné výdavky.

Čo by teda malo naším mestom otriasť viac? Článok v najväčšom regionálnom periodiku je jedna vec, život obyvateľov je však druhá. A náš život určite ovplyvní viac prázdna mestská pokladnica ako noví ľudia na Mestskom úrade. Nechajme ich teda robiť si svoju prácu a dúfajme, že ju zvládnu aspoň o niečo lepšie, ako ich predchodcovia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?